fbpx

Klasztor Shaolin Polska

TYDZIEŃ SHAOLIN ZIMA 2024

OBÓZ ZIMOWY: TYDZIEŃ SHAOLIN | 15 – 21 STYCZNIA 2024 | DOJO STARA WIEŚ

TYDZIEŃ SHAOLIN 2024 - ZIMOWY OBÓZ SHAOLIN KUNG FU

Obóz zimowy Tydzień Shaolin 2024 jest kolejną edycją jedynego w Polsce obozu, który odbywa się według harmonogramu treningowego klasztoru Shaolin w Chinach. Przeżyj siedem dni tradycyjnego treningu, kultury i stylu życia zgodnie z harmonogramem Klasztoru Shaolin, Yunnan. Obóz „Tydzień Shaolin” odbędzie się w Europejskim Centrum Budo – Dojo Stara Wieś.

Mistrz Shì Héngyì (释恒毅) odwiedzi nas w Styczniu, aby poprowadzić 5. edycję cyklicznego obozu Shaolin Kung Fu: Tydzień Shaolin. Jest to jedyny tego rodzaju obóz w Polsce, prowadzony przez Mnicha-Wojownika Klasztoru Shaolin, Shifu Shi Hengyi, podczas którego przez 7 dni zaznasz życia według harmonogramu Wojowników z legendarnego klasztoru Shaolin. Obóz przeznaczony jest dla każdego stopnia zaawansowania. Zarówno dla tych, którzy mają doświadczenie w Chińskich sztukach walki, jak i dla początkujących adeptów tego typu aktywności.

Trening

Trening Wojownika Shaolin będzie wyjątkowym przeżyciem, jedynym w swoim rodzaju w Polsce. Obóz zabierze Cię w tradycyjną podróż, która pozwoli Ci doświadczyć życia prawdziwego Wojownika Shaolin. Będziesz trenować w tradycyjny sposób siedem godzin dziennie. Obóz przeznaczony jest dla wszystkich poziomów zaawansowania. Jedyne, czego potrzebujesz, to: pozytywne nastawienie, otwarte serce i umysł oraz chęci do treningu. Tradycyjny trening obejmuje podstawy kung fu, rozciąganie, trening siłowy, techniki samoobrony i trening walki. Qigong, Taiji i medytacja będą nauczane w ramach zrównoważonego treningu.

Lokalizacja

Europejskie Centrum Budo – Dojo Stara Wieś; Stara Wieś 1, 97-570 Przedbórz

Dojo Stara Wieś to unikatowy na skalę światową obiekt zrealizowany zgodnie z kanonami architektury japońskiej w polskim krajobrazie. Jest największym na świecie ośrodkiem przeznaczonym do specjalistycznego treningu dalekowschodnich sztuk i sportów walki. 

Co nas Czeka?

Oderwij się od zgiełku codziennego życia, bądź z naturą, świeżym powietrzem i wodą. Będziesz miał/a czas na skupienie i odnalezienie w sobie spokoju, cieszenie się intensywnym treningiem, poceniem się, bólem i pysznymi posiłkami. A co najważniejsze, będziesz dzielić się tymi wspaniałymi doświadczeniami z grupą podobnie myślących i inspirujących braci i sióstr Kung Fu.

W ZIMOWEJ EDYCJI TYGODNIA SHAOLIN FORMĄ PRZEWODNIĄ BĘDZIE:

Shaolin Qixing Quan; 少林七星拳 (Siedmiogwiezdna Pięść)

Harmonogram

15-21.01.2024

Dzień 1:

12:00 – 18:00 – Przyjazd / zakwaterowanie

18:00 – Kolacja

22:00 – Cisza nocna

Dzień 2 - 6:

06:00 – 06:55 – Poranny trening/ medytacja

07:00 – Śniadanie/ czas wolny

08:30 – 11:30 – Przedpołudniowa sesja treningowa

12:00 – Obiad/ czas wolny

14:30 – 17:30 – Popołudniowa sesja treningowa

18:00 – Kolacja/ czas wolny

22:00 – Cisza nocna

Dzień 7:

06:00 – 06:55 – Poranny trening/ medytacja

7:00 – Śniadanie/ czas wolny

08:30 – 11:00 – Przedpołudniowa sesja treningowa/ zakończenie obozu

12:00 – Obiad

Na zakończenie obozu, każdy uczestnik otrzyma certyfikat uczestnictwa, wystawiony przez Klasztor Shaolin Polska oraz Międzunarodową Federację Shaolin Wushu.

ZOBACZ JAK WYGLĄDAŁ NASZ LETNI OBÓZ w 2022 Roku
Rezerwacja

Cena Obozu

Cena obozu to: 3850. W cenę obozu wliczone są: Nocleg (6 nocy), Wyżywienie (3 posiłki dziennie), Trening (3 sesje treningowe dziennie). W cenę nie są wliczone: Koszty dojazdu, ubezpieczenie i prywatne wydatki.

Cena Early Bird: 3450zł (obowiązuje przy dokonaniu wpłaty do 10 listopada 2023)

*Udział w obozie przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Zapisy na obóz

1. Konieczna rejestracja poprzez e-mail kontakt@shaolintemple.pl (z podaniem imienia i nazwiska i numeru telefonu) lub wypełnienie formularza zgłoszeniowego poniżej.

2. Dopiero po otrzymaniu maila potwierdzającego, prosimy o wpłatę zadatku lub całej kwoty za obóz w ciągu 7 dni.

3. Brak wpłaty w ciągu 7 dni anuluje rezerwację za obóz. Prosimy nie wpłacać pieniędzy dopóki nie zostanie potwierdzone mailowo wpisanie na listę uczestników.

4. Wpłata zadatku (lub pełnej kwoty) jest równoznaczna z akceptacją regulaminu obozu (dostępny w formularzu zgłoszeniowym).

5. Zadatek za obóz w wysokości 1000zł prosimy wpłacić na konto Klasztoru Shaolin Polska z opisem: „Tydzień Shaolin – imię i nazwisko”

NUMER KONTA PODAMY W MAILU POTWIERDZAJĄCYM

Liczba miejsc ograniczona, o przyjęciu na obóz decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat! Zanim wpłacisz zadatek za obóz zgłoś się, aby upewnić się czy są jeszcze wolne miejsca. Rezerwacja miejsca na obozie jest potwierdzona wyłącznie poprzez mailowe zgłoszenia uczestnictwa i terminową wpłatę.

O Prowadzącym

Shifu Shi Hengyi (释恒毅)

Shifu Shi Hengyi jest Mnichem-Wojownikiem Shaolin 35. generacji oraz Adeptem Meihua Quan 18. generacji. Bezpośrednim uczniem Shifu Shi Yanjun.

STOPNIE I CERTYFIKATY:

Stopień 5 Duan, Certyfikat trenerski 1. stopnia, Sędzia 1. stopnia (Chińskie Stowarzyszenie Wushu), Stopień 3 Duan (Międzynarodowa Federacja Shaolin Wushu), Stopień 3 Duan (Międzynarodowa Federacja Meihua Quan),  Certyfikat Adepta Shaolin, Certyfikat trenerski (Klasztor Shaolin, Yunnan, Chiny)

Mistrz Shi Hengyi styl modliszki

Shifu Shi Hengyi (Łukasz Duszak) rozpoczął trening chińskich sztuk walki w 2009 roku. W Polsce ciężko było znaleźć odpowiedni klub Kung Fu/Wushu. Po długich poszukiwaniach i przy sprzyjającym splocie okoliczności Łukasz wyjechał do Włoch, gdzie trenował styl Hoy Lay Fut pod okiem Shifu Gianni de Nittis. Zawsze jednak jego marzeniem był trening Shaolin Kung Fu i kiedy po przeprowadzce do Irlandii udało mu się znaleźć Adepta Shaolin, Shifu Shi Yanxin, postanowił rozpocząć trening swojego wymarzonego stylu. W 2019 roku odbył podróż do Chin w celu doskonalenia technik Shaolin. Ponieważ jego marzeniem było również doświadczenie monastycznego stylu życia, wybrał pobyt w Klasztorze Shaolin Yunnan. Trening w Klasztorze Shaolin trwał rok, a Łukasz wrócił do kraju z powodu pandemii. W międzyczasie został adeptem mistrza Yanjun i nadano mu imię Dharmy: Shi Hengyi. Obecnie prowadzi Shaolin Temple Poland, a nadzór nad nim sprawuje Shifu Shi Yanjun z którym ma codzienny kontakt. Łukasz jest również jednym z instruktorów Shaolin online.

Scroll to Top