fbpx

Klasztor Shaolin Polska

TYDZIEŃ SHAOLIN ZIMA 2023

OBÓZ ZIMOWY: TYDZIEŃ SHAOLIN | 16 – 22 STYCZNIA 2023 | NOWE KAWKOWO

TYDZIEŃ SHAOLIN 2023 - ZIMOWY OBÓZ SHAOLIN KUNG FU

Obóz zimowy Tydzień Shaolin 2023 jest kolejną edycją jedynego w Polsce obozu, który odbywa się według harmonogramu treningowego klasztoru Shaolin w Chinach. Przeżyj siedem dni tradycyjnego treningu, kultury i stylu życia zgodnie z harmonogramem Klasztoru Shaolin, Yunnan. Obóz „Tydzień Shaolin” odbędzie się w pięknym ośrodku rozwoju duchowego i osobistego „Tu i Teraz” w Nowym Kawkowie.

Trening

Trening Wojownika Shaolin będzie wyjątkowym przeżyciem, jedynym w swoim rodzaju w Polsce. Obóz zabierze Cię w tradycyjną podróż, która pozwoli Ci doświadczyć życia prawdziwego Wojownika Shaolin. Będziesz trenować w tradycyjny sposób siedem godzin dziennie. Obóz przeznaczony jest dla wszystkich poziomów zaawansowania. Jedyne, czego potrzebujesz, to: pozytywne nastawienie, otwarte serce i umysł oraz chęci do treningu. Tradycyjny trening obejmuje podstawy kung fu, rozciąganie, trening siłowy, techniki samoobrony i trening walki. Qigong, Taiji i medytacja będą nauczane w ramach zrównoważonego treningu.

Lokalizacja

Ośrodek Rozwoju Duchowego i Osobistego „Tu i Teraz”; Nowe Kawkowo 52a, 11-042

Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „TU I TERAZ” w Nowym Kawkowie to przepiękne, urokliwe miejsce położone wśród malowniczych warmińsko – mazurskich lasów i jezior, około 25 km od Olsztyna. Ośrodek  znajduje się z dala od wszelkich zabudowań na olbrzymiej 10 ha polanie, wśród pagórków porośniętych lasami. Cały teren leśno – łąkowy obejmuje 40 ha zamkniętej, prywatnej przestrzeni i jest znakomitym miejscem do spacerów i wycieczek (zarówno pieszych jak i rowerowych) oraz innych form aktywności. W okolicy znajduje się kilka jezior (Szałstry, Bałąg, Morąg, Skolity – najbliższe odległe jest o 3 km), niedaleko ma swoją siedzibę Teatr Wiejski Węgajty.

Co nas Czeka?

Oderwij się od zgiełku codziennego życia, bądź z naturą, świeżym powietrzem i wodą. Będziesz miał/a czas na skupienie i odnalezienie w sobie spokoju, cieszenie się intensywnym treningiem, poceniem się, bólem i pysznymi posiłkami. A co najważniejsze, będziesz dzielić się tymi wspaniałymi doświadczeniami z grupą podobnie myślących i inspirujących braci i sióstr Kung Fu.

W ZIMOWEJ EDYCJI TYGODNIA SHAOLIN FORMĄ PRZEWODNIĄ BĘDZIE:

Meihua Quan Wu Shi

Harmonogram

16-22.01.2023

Dzień 1:

12:00 – 18:00 – Przyjazd / zakwaterowanie

18:00 – Kolacja

19:00 – 20:30 – Rozpoczęcie obozu / trening wprowadzający

22:00 – Cisza nocna

Dzień 2 - 6:

07:30 – 08:15 – Poranny Qigong/ Taiji

08:30 – Śniadanie/ czas wolny

10:00 – 12:45 – Poranna sesja treningowa

13:00 – Obiad/ czas wolny

15:00 – 17:45 – Popołudniowa sesja treningowa

18:00 – Kolacja/ czas wolny

19:30 – 20:30 – Wieczorna praktyka

22:00 – Cisza nocna

Dzień 7:

08:30 – Śniadanie/ czas wolny

10:0012:30 – Poranny trening/ zakończenie obozu

13:00 – Obiad

14:00 – Obchody Chińskiego Nowego Roku

Na zakończenie obozu, każdy uczestnik otrzyma certyfikat uczestnictwa, wystawiony przez Klasztor Shaolin oraz Międzynarodową Federację Meihuaquan.

ZOBACZ JAK WYGLĄDAŁ OSTATNI OBÓZ (LATO 2022)
Rezerwacja

Cena Warsztatu

Cena warsztatu to: 1950zł + koszty pobytu i wyżywienia (czytaj poniżej). W cenę nie są wliczone: Koszty dojazdu, pobyt i wyżywienie, ubezpieczenie i prywatne wydatki. Cena ta obejmuje tylko opłatę za wzięcie udziału w obozie.

Cena Pobytu

Wyżywienie: 100zł dziennie (3 posiłki wegetariańskie lub wegańskie)
Noclegi: W zależności od standardu od 34zł do 130zł za noc;
Ośrodek sprzedaje wyłącznie całe pakiety pobytowo/ żywieniowo/ warsztatowe (nie ma możliwości rezygnacji z posiłków ani noclegów)

*Udział w obozie przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Zapisy na warsztat

1. Konieczna rejestracja poprzez e-mail kontakt@shaolintemple.pl (z podaniem imienia i nazwiska i numeru telefonu) lub wypełnienie formularza zgłoszeniowego powyżej.

2. Dopiero po otrzymaniu maila potwierdzającego, prosimy o wpłatę zaliczki lub całej kwoty za obóz w ciągu 7 dni.

3. Brak wpłaty w ciągu 7 dni anuluje rezerwację za warsztat. Prosimy nie wpłacać pieniędzy dopóki nie zostanie potwierdzone mailowo wpisanie na listę uczestników.

4. Wpłata zaliczki (lub pełnej kwoty) jest równoznaczna z akceptacją regulaminu warsztatów (otrzymanego mailem po zgłoszeniu).

5. Zaliczkę za warsztat w wysokości 400zł prosimy wpłacić na konto Klasztoru Shaolin Polska z opisem: „Tydzień Shaolin – imię i nazwisko”

NUMER KONTA PODAMY W MAILU POTWIERDZAJĄCYM

Liczba miejsc ograniczona, o przyjęciu na warsztat decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat! Zanim wpłacisz zaliczkę za warsztat zgłoś się, aby upewnić się czy są jeszcze wolne miejsca. Rezerwacja miejsca na warsztacie jest potwierdzona wyłącznie poprzez mailowe zgłoszenia uczestnictwa i terminową wpłatę.

Zapisy na pobyt

1. Konieczna rejestracja mailowa na adres kawkowo@tuiteraz.eu (z podaniem imienia i nazwiska, numeru telefonu, daty i tytułu wydarzenia).

2. Dopiero po otrzymaniu maila potwierdzającego i wyborze noclegu, prosimy o wpłatę zaliczki w ciągu tygodnia od zgłoszenia.

3. Brak wpłaty zaliczki w ciągu 7 dni anuluje rezerwację za warsztat i pobyt! Prosimy nie wpłacać pieniędzy dopóki nie zostanie potwierdzone mailowo wpisanie na listę uczestników!

4. Wpłata zaliczki jest równoznaczna z akceptacją regulaminu ośrodka (otrzymanego mailem po zgłoszeniu).

5. Zaliczkę za pobyt w wysokości 200zł prosimy wpłacać na konto Ośrodka Rozwoju Osobistego „Tu i Teraz” z podaniem imienia i nazwiska oraz opisem: „zaliczka za pobyt 16-22.I.2023”.

NUMER KONTA PODANY ZOSTANIE PRZEZ OŚRODEK „TU i TERAZ” PRZY REJESTRACJI

6. Zaliczka jest zwrotna tylko w ciągu dwóch tygodni od momentu zaksięgowania wpłaty na koncie ośrodka, jednak nie później niż dwa tygodnie przed rozpoczęciem warsztatu. W razie zwrotu zaliczki ośrodek potrąca 20zł na opłaty manipulacyjne. Zaliczka nie może być przełożona na inny warsztat.

7. Jeśli potrzebują Państwo fakturę VAT, prosimy o taką informację oraz podanie NIP przy wpłacie zaliczki. W przeciwnym wypadku faktura za wpłaconą kwotę zaliczki nie może być wystawiona.

O Prowadzącym

Shifu Shi Hengyi (释恒毅)

Shifu Shi Hengyi jest Mnichem-Wojownikiem Shaolin 35. generacji oraz Adeptem Meihua Quan 18. generacji. Bezpośrednim uczniem Shifu Shi Yanjun.

STOPNIE I CERTYFIKATY:

Stopień 5 Duan, Certyfikat trenerski 1. stopnia, Sędzia 1. stopnia (Chińskie Stowarzyszenie Wushu), Stopień 3 Duan (Międzynarodowa Federacja Shaolin Wushu), Stopień 3 Duan (Międzynarodowa Federacja Meihua Quan),  Certyfikat Adepta Shaolin, Certyfikat trenerski (Klasztor Shaolin, Yunnan, Chiny)

Mistrz Shi Hengyi styl modliszki

Shifu Shi Hengyi (Łukasz Duszak) rozpoczął trening chińskich sztuk walki w 2009 roku. W Polsce ciężko było znaleźć odpowiedni klub Kung Fu/Wushu. Po długich poszukiwaniach i przy sprzyjającym splocie okoliczności Łukasz wyjechał do Włoch, gdzie trenował styl Hoy Lay Fut pod okiem Shifu Gianni de Nittis. Zawsze jednak jego marzeniem był trening Shaolin Kung Fu i kiedy po przeprowadzce do Irlandii udało mu się znaleźć Adepta Shaolin, Shifu Shi Yanxin, postanowił rozpocząć trening swojego wymarzonego stylu. W 2019 roku odbył podróż do Chin w celu doskonalenia technik Shaolin. Ponieważ jego marzeniem było również doświadczenie monastycznego stylu życia, wybrał pobyt w Klasztorze Shaolin Yunnan. Trening w Klasztorze Shaolin trwał rok, a Łukasz wrócił do kraju z powodu pandemii. W międzyczasie został adeptem mistrza Yanjun i nadano mu imię Dharmy: Shi Hengyi. Obecnie prowadzi Shaolin Temple Poland, a nadzór nad nim sprawuje Shifu Shi Yanjun z którym ma codzienny kontakt. Łukasz jest również jednym z instruktorów Shaolin online.

Scroll to Top