fbpx

Klasztor Shaolin Polska

TYDZIEŃ SHAOLIN 2022

OBÓZ: TYDZIEŃ SHAOLIN | 22 – 28 SIERPNIA 2022 | NOWE KAWKOWO

TYDZIEŃ SHAOLIN 2022 - OBÓZ SHAOLIN KUNG FU

Po raz pierwszy w Polsce! Przeżyj siedem dni tradycyjnego treningu, kultury i stylu życia zgodnie z harmonogramem Klasztoru Shaolin, Yunnan. Obóz „Tydzień Shaolin” odbędzie się w pięknym ośrodku rozwoju duchowego i osobistego „Tu i Teraz” w Nowym Kawkowie.

Trening

Trening Wojownika Shaolin będzie wyjątkowym przeżyciem, jedynym w swoim rodzaju w Polsce. Obóz zabierze Cię w tradycyjną podróż, która pozwoli Ci doświadczyć życia prawdziwego Wojownika Shaolin. Będziesz trenować w tradycyjny sposób siedem godzin dziennie. Obóz przeznaczony jest dla wszystkich poziomów zaawansowania. Jedyne, czego potrzebujesz, to: pozytywne nastawienie, otwarte serce i umysł oraz chęci do treningu. Tradycyjny trening obejmuje podstawy kung fu, rozciąganie, trening siłowy, techniki samoobrony i trening walki. Qigong, Taiji i medytacja będą nauczane w ramach zrównoważonego treningu.

Lokalizacja

Ośrodek Rozwoju Duchowego i Osobistego „Tu i Teraz”; Nowe Kawkowo 52a, 11-042

Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „TU I TERAZ” w Nowym Kawkowie to przepiękne, urokliwe miejsce położone wśród malowniczych warmińsko – mazurskich lasów i jezior, około 25 km od Olsztyna. Ośrodek  znajduje się z dala od wszelkich zabudowań na olbrzymiej 10 ha polanie, wśród pagórków porośniętych lasami. Cały teren leśno – łąkowy obejmuje 40 ha zamkniętej, prywatnej przestrzeni i jest znakomitym miejscem do spacerów i wycieczek (zarówno pieszych jak i rowerowych) oraz innych form aktywności. W okolicy znajduje się kilka jezior ( Szałstry, Bałąg, Morąg, Skolity – najbliższe odległe jest o 3 km), niedaleko ma swoją siedzibę Teatr Wiejski Węgajty.

Co nas Czeka?

Oderwij się od zgiełku codziennego życia, bądź z naturą, świeżym powietrzem i wodą. Będziesz miał/a czas na skupienie i odnalezienie w sobie spokoju, cieszenie się intensywnym treningiem, poceniem się, bólem i pysznymi posiłkami. A co najważniejsze, będziesz dzielić się tymi wspaniałymi doświadczeniami z grupą podobnie myślących i inspirujących braci i sióstr Kung Fu.

W tym roku motywem przewodnim obozu będą:

Shaolin Tongbei Quan 通背拳

Shifu Shi Yanjun i Shifu Shi Yanpeng prezentują aplikacje w formie Tong Bei Quan

Meihua Quan 梅花拳

Shifu Shi Yanjun wykonuje trening Meihua Quan
Harmonogram

22-28.08.2022

Dzień 1:

13:30 – Obiad

15:3017:30 – Rozpoczęcie obozu/ trening wprowadzający

18:00 – Kolacja/ czas wolny

22:00 – Cisza nocna

Dzień 2 - 6:

07:0007:45 – Poranny Qigong/ Taiji

08:30 – Śniadanie/ czas wolny

09:3012:45 – Poranna sesja treningowa

13:00 – Obiad/ czas wolny

15:3017:30 – Popołudniowa sesja treningowa

18:00 – Kolacja/ czas wolny

19:3020:30 – Wieczorna praktyka

22:00 – Cisza nocna

Dzień 7:

08:30 – Śniadanie/ czas wolny

09:3012:45 – Poranny trening/ zakończenie obozu

13:00 – Obiad

Na zakończenie obozu, każdy uczestnik otrzyma certyfikat uczestnictwa, wystawiony przez Klasztor Shaolin Yunnan i Polską Akademię Shaolin. Chętni będą mogli otrzymać certyfikat znajomości formy, wystawiony przez powyższe instytucje i Międzynarodową Federację Shaolin Wushu.

Rezerwacja

Cena Warsztatu

Cena warsztatu to: 950zł + koszty pobytu i wyżywienia (czytaj poniżej). W cenę nie są wliczone: Koszty dojazdu, pobyt i wyżywienie, ubezpieczenie i prywatne wydatki. Cena ta obejmuje tylko opłatę za wzięcie udziału w obozie.

Cena Pobytu

Wyżywienie: 100zł dziennie (3 posiłki wegetariańskie lub wegańskie)
Noclegi: W zależności od standardu od 34zł do 130zł za noc;
Ośrodek sprzedaje wyłącznie całe pakiety pobytowo/ żywieniowo/ warsztatowe (nie ma możliwości rezygnacji z posiłków ani noclegów)

Zapisy

REJESTRACJA ZAMKNIĘTA. JEŻELI CHCESZ WPISAĆ SIĘ NA LISTĘ REZERWOWĄ, SKONTAKTUJ SIĘ PRZEZ EMAIL: LUKELI@SHAOLINTEMPLE.PL

Zapisy na warsztat

1. Konieczna rejestracja poprzez e-mail lukeli@shaolintemple.pl (z podaniem imienia i nazwiska i numeru telefonu) lub wypełnienie formularza zgłoszeniowego powyżej.

2. Dopiero po otrzymaniu maila potwierdzającego, prosimy o wpłatę zaliczki lub całej kwoty za obóz w ciągu 7 dni.

3. Brak wpłaty w ciągu 7 dni anuluje rezerwację za warsztat. Prosimy nie wpłacać pieniędzy dopóki nie zostanie potwierdzone mailowo wpisanie na listę uczestników.

4. Wpłata zaliczki (lub pełnej kwoty) jest równoznaczna z akceptacją regulaminu warsztatów (otrzymanego mailem po zgłoszeniu).

5. Zaliczkę za warsztat w wysokości 200zł prosimy wpłacić na konto Polskiej Akademii Shaolin z opisem: „Tydzień Shaolin – imię i nazwisko”

NUMER KONTA PODAMY W MAILU POTWIERDZAJĄCYM

Liczba miejsc ograniczona, o przyjęciu na warsztat decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat! Zanim wpłacisz zaliczkę za warsztat zgłoś się, aby upewnić się czy są jeszcze wolne miejsca. Rezerwacja miejsca na warsztacie jest potwierdzona wyłącznie poprzez mailowe zgłoszenia uczestnictwa i terminową wpłatę.

Warsztat odbędzie się tylko w przypadku zgłoszenia minimalnej liczby uczestników.

Zapisy na pobyt

1. Konieczna rejestracja mailowa na adres kawkowo@tuiteraz.eu (z podaniem imienia i nazwiska, numeru telefonu, daty i tytułu wydarzenia).

2. Dopiero po otrzymaniu maila potwierdzającego i wyborze noclegu, prosimy o wpłatę zaliczki w ciągu tygodnia od zgłoszenia.

3. Brak wpłaty zaliczki w ciągu 7 dni anuluje rezerwację za warsztat i pobyt! Prosimy nie wpłacać pieniędzy dopóki nie zostanie potwierdzone mailowo wpisanie na listę uczestników!

4. Wpłata zaliczki jest równoznaczna z akceptacją regulaminu ośrodka (otrzymanego mailem po zgłoszeniu).

5. Zaliczkę za pobyt w wysokości 200zł prosimy wpłacać na konto Ośrodka Rozwoju Osobistego „Tu i Teraz” z podaniem imienia i nazwiska oraz opisem: „zaliczka za pobyt 22-28.VIII.2022”.

NUMER KONTA PODANY ZOSTANIE PRZEZ OŚRODEK „TU i TERAZ” PRZY REJESTRACJI

6. Zaliczka jest zwrotna tylko w ciągu dwóch tygodni od momentu zaksięgowania wpłaty na koncie ośrodka, jednak nie później niż dwa tygodnie przed rozpoczęciem warsztatu. W razie zwrotu zaliczki ośrodek potrąca 20zł na opłaty manipulacyjne. Zaliczka nie może być przełożona na inny warsztat.

7. Jeśli potrzebują Państwo fakturę VAT, prosimy o taką informację oraz podanie NIP przy wpłacie zaliczki. W przeciwnym wypadku faktura za wpłaconą kwotę zaliczki nie może być wystawiona.

O Prowadzącym

Shifu Shi Hengyi (释恒毅)

Shifu Shi Hengyi jest Mnichem-Wojownikiem Shaolin 35. generacji oraz Adeptem Meihua Quan 18. generacji. Bezpośrednim uczniem Shifu Shi Yanjun.

STOPNIE I CERTYFIKATY:

Stopień 5 Duan, Certyfikat trenerski 1. stopnia, Sędzia 1. stopnia (Chińskie Stowarzyszenie Wushu), Stopień 3 Duan (Międzynarodowa Federacja Shaolin Wushu), Stopień 3 Duan (Międzynarodowa Federacja Meihua Quan),  Certyfikat Adepta Shaolin, Certyfikat trenerski (Klasztor Shaolin, Yunnan, Chiny)

Mistrz Shi Hengyi styl modliszki

Shifu Shi Hengyi (Łukasz Duszak) rozpoczął trening chińskich sztuk walki w 2009 roku. W Polsce ciężko było znaleźć odpowiedni klub Kung Fu/Wushu. Po długich poszukiwaniach i przy sprzyjającym splocie okoliczności Łukasz wyjechał do Włoch, gdzie trenował styl Hoy Lay Fut pod okiem Shifu Gianni de Nittis. Zawsze jednak jego marzeniem był trening Shaolin Kung Fu i kiedy po przeprowadzce do Irlandii udało mu się znaleźć Adepta Shaolin, Shifu Shi Yanxin, postanowił rozpocząć trening swojego wymarzonego stylu. W 2019 roku odbył podróż do Chin w celu doskonalenia technik Shaolin. Ponieważ jego marzeniem było również doświadczenie monastycznego stylu życia, wybrał pobyt w Klasztorze Shaolin Yunnan. Trening w Klasztorze Shaolin trwał rok, a Łukasz wrócił do kraju z powodu pandemii. W międzyczasie został adeptem mistrza Yanjun i nadano mu imię Dharmy: Shi Hengyi. Obecnie prowadzi Polską Akademię Shaolin, a nadzór nad nią sprawuje Shifu Shi Yanjun z którym ma codzienny kontakt. Łukasz jest również jednym z instruktorów Shaolin online.

Scroll to Top