Klasztor Shaolin Polska

TRENING W CHINACH

WSPÓLNIE ZORGANIZUJEMY TWÓJ TRENING W CHINACH

TRENING W KLASZTORZE SHAOLIN, CHINY

Klasztor Shàolín Yúnnán jest jedynym ośrodkiem szkoleniowym działającym w murach aktywnej Chińskiej świątyni. Będziesz trenować, jeść, spać i medytować razem z mnichami świątyni Shàolín.

ZAPLANUJ SWÓJ WYJAZD

Wspólnie zorganizujemy Twój wyjazd!
Omówimy wszystko, co potrzebne jest do takiego wyjazdu, pomożemy uzyskać zaproszenie oraz opracujemy wyjazd logistycznie.

Poniżej znajdziesz kilka prostych kroków, które trzeba podjąć, by zaplanować wyjazd do klasztoru Shàolín:

1. KONTAKT Z KLASZTOREM

Pierwszym krokiem do zaplanowania wyjazdu jest kontakt z klasztorem. Klasztor zastrzega sobie prawo do odmówienia przyjęcia potencjalnego ucznia. Dużym atutem jest rekomendacja osoby bezpośrednio związanej z klasztorem.

2. USTALENIE DATY I ZAPROSZENIE

W przypadku wyjazdu do klasztoru, aplikujemy o wizę 'na zaproszenie’. Większość placówek organów wydających wizy oczekuje dostarczenia oryginału zaproszenia, na które czasami musimy czekać nawet do dwóch miesięcy. Warto więc skontaktować się z klasztorem odpowiednio wcześniej.

3. WNIOSEK O PRZYZNANIE WIZY

Dobrze aplikować jak najwcześniej, jeżeli z jakiegoś powodu wiza nie zostanie Ci udzielona, zawsze masz dodatkowy czas na odwołanie się/skompletowanie niezbędnych dokumentów. Na decyzję wizową w skrajnych przypadkach czeka się dwa tygodnie, zazwyczaj jednak otrzymujemy ją już w dniu złożenia wniosku.

4. ORGANIZACJA LOGISTYCZNA

Jeżeli nie masz jeszcze biletów lotniczych (co często jest atutem przy wniosku wizowym) , teraz jest na to czas. W zależności od pory roku można znaleźć naprawdę dobre połączenia w niedużych cenach. Loty z Europy zazwyczaj mają przesiadkę w Pekinie, zanim dolecimy do Kunming.

5. UBEZPIECZENIE PODRÓŻNE

Warto zadbać o ubezpieczenie, które będzie chroniło Cię przed kosztami poniesionymi z tytułu pomocy medycznej, odwołania/opóźnienia lotów czy nieszczęśliwych wypadków. Może być bardzo pomocne.

6. BADANIA MEDYCZNE / ZAŚWIADCZENIE

Klasztor Shàolín będzie wymagał od Ciebie oświadczenia (podpisanego przez Ciebie), lub zaświadczenia lekarskiego o możliwości wykonywania wysiłku fizycznego związanego z treningiem sztuk walki.

7. PRZYGOTOWANIE DO WYJAZDU

Wiele banków wymaga informacji o wyjeździe do Azji (w wypadku niepoinformowania o wyjeździe istnieje ryzyko zablokowania karty i środków na koncie). Jeżeli masz 'słaby’ żołądek – dobrze mieć ze sobą odpowiednie środki wspomagające (legalne :P), ładowarki, leki, dobre samopoczucie. 🙂

8. WYJAZD!

Zapnij pasy! Do zobaczenia w Chinach! 🙂

KOSZT POBYTU

W chwili obecnej miesięczny pobyt w klasztorze Shàolín to kwota $1140*. Wliczone w to jest zakwaterowanie, pełne wyżywienia oraz zajęcia trwające 6-9 godz, od poniedziałku do piątku.

*Koszty podróży, wizy, ubezpieczenie oraz koszty własne nie są wliczone w cenę.