fbpx

Klasztor Shaolin Polska

OBÓZ SHAOLIN, CHINY 2023

OBÓZ LETNI,  2 – 18 SIERPNIA 2023 | ŚWIĄTYNIA LINGKAI, CHINY

Zapraszamy na

Obóz Shaolin, Chiny 2023

OBÓZ LETNI, 2 – 18 SIERPNIA 2023 | ŚWIĄTYNIA LINGKAI, CHINY

Shaolin Temple Poland i Klasztor Shaolin Yunnan (Chiny) zapraszają na Obóz Shaolin, Chiny 2023. Obóz Shaolin Kung Fu odbędzie się w Klasztorze Shaolin w Chinach.

Klasztor Shaolin - Kung Fu - Zwiedzanie

Pełne doświadczenie

Przeżyj dwa tygodnie jak prawdziwy Wojownik Shaolin

Tylko z nami masz możliwość zamieszkać wewnątrz aktywnie działającej Świątyni Shaolin. Zaznaj życia Mnicha-Wojownika z legendarnego klasztoru, weź udział w treningu, którego tradycja sięga 4000. lat. Przeżyj niezapomnianą przygodę wraz z Polską grupą studentów Shaolin. Obóz przeznaczony jest dla każdego stopnia zaawansowania.

Podczas obozu w Klasztorze Shaolin będziesz żyć według harmonogramu Mnichów-Wojowników.

Doświadczysz każdego aspektu życia legendarnych Wojowników.

Będziesz jeść, spać, trenować oraz uczestniczyć w ceremoniach i medytacji wraz z Mnichami Shaolin każdego dnia obozu.

Jedyna możliwość

Klasztor Shaolin Yunnan jest jedynym ośrodkiem w Chinach, który ma możliwość goszczenia mniędzynarodowych studentów w murach aktywnie działającej świątyni Shaolin.

Treningi i aktywności dla uczestników odbywają się wewnątrz Klasztoru, a uczestnicy mają możliwość obcowania z prawdziwymi Wojownikami z legendarnego Klasztoru Shaolin.

Prawdziwi Mistrzowie

W trakcie Obozu w Klasztorze Shaolin będziesz ćwiczyć pod okiem prawdziwych Mistrzów Klasztoru Shaolin.

Głównym Mistrzem Klasztoru Shaolin Yunnan jest Shifu Shi Yanjun, Mistrz Shaolin 34. Generacji oraz Mistrz Meihuaquan 17. Generacji. 

Shifu Shi Yanjun jest jednym z najbardziej utytułowanych i rozpoznawalnych mistrzów w całych Chinach. 

Poza nim treningi prowadzą mistrzowie o wieloletnim doświadczeniu w nauczaniu (również zagranicznych studentów). M.in. Shifu Shi Yanpeng i Shifu Shi Yanning.

Podczas obozu Twoim przewodnikiem i opiekunem grupy będzie Shifu Shi Hengyi (Łukasz Duszak), Główny Mistrz Klasztoru Shaolin Polska.

Cena Obozu: 1050 USD (~4700 PLN)

*Cena obozu obejmuje zakwaterowanie na terenie Klasztoru, treningi i wyżywienie. Nie obejmuje kosztów dojazdu oraz wydatków własnych.

Co oferuje Obóz Shaolin, Chiny 2023

Podczas obozu Shaolin w Chinach doświadczysz życia jak prawdziwy Wojownik Shaolin. W cenę obozu wliczone są:

*Organizatorem wydarzenia jest Klasztor Shaolin Yunann. Oferta dotyczy wyłącznie pobytu w Klasztorze w Chinach. Nie obejmuje kosztów i warunków dojazdu. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za brak wydania przez odpowiednie władze i urzędy stosownych dokumentów umożliwiających wjazd na terytorium Chińskiej Republiki Ludowej, a także odmowę przekroczenia jej granic przez służby straży granicznej.

Opiekun grupy

Opiekunem grupy będzie Mistrz Shi Hengyi (Łukasz Duszak). Jedyny zagraniczny rezydent Klasztoru. Shifu będzie do wyłącznej dyspozycji uczestników podczas trwania obozu.

Wyżywienie

Zapewniamy 3 wegetariańskie posiłki dziennie na czas trwania obozu. Uczestnicy będą mieli zaszczyt korzystania z Klasztornej stołówki i spożywania wśród mnichów.

Klasztorne aktywności

Uczestnicy będą brali udział w aktywnościach świątynnych, takich jak m.in.: Poranne obowiązki świątynne, okolicznościowe ceremonie w świątyni oraz wydarzenia, które mają miejsce w Klasztorze Shaolin.

Zakwaterowanie

Podczas trwania obozu, uczestnicy będą zakwaterowani w kwaterach Mnichów Wojowników. Pokoje dwu lub czteroosobowe.

Trening

Zapewniamy trening według klasztornego harmonogramu (pomiędzy 6, a 8 godzin dziennie) - prowadzony przez prawdziwych mistrzów Klasztoru Shaolin.

Dodatkowe zajęcia

Uczestnicy mogą brać udział w dodatkowych zajęciach oferowanych przez Klasztor, m.in.: Nauka języka mandaryńskiego, nauka tradycyjnej medycyny chińskiej, nauka kaligrafii, itd. (w zależności od dostępnych klas).

W cenę obozu wliczone NIE są:

Przeloty

Ubezpieczenie

Wydatki własne

Wiza

Hotele

Zwiedzanie

Najczęściej zadawane pytania

Jak zachowywać się w Klasztorze?

Każdy uczestnik obozu zobowiązany jest do przestrzegania norm i regulaminów Klasztoru. Po zapisie na obóz każdy uczestnik otrzyma "Training Manual" oraz "Enrollment Pack", gdzie między innymi znajdują się reguły i zasady przebywania w Klasztorze Shaolin.

Jaki jest koszt biletów lotniczych?

Obecnie ceny biletów wahają się w przedziale 900 - 1500 USD (w obie strony). Sytuacja jest jednak dynamiczna i ceny biletów mogą zmieniać się z dnia na dzień. Proponujemy poczekać z zakupem biletów do czerwca, postaramy się (w zależności od ilości uczestników) zorganizować bilety grupowe.

Czy pomagacie uzyskać wizę?

W przypadku wizy X2 dostarczamy wymaganych dokumentów (zaproszenia). Wiza L nie wymaga żadnych konkretnych dokumentów wydanych przez Klasztor. Oczywiście podpowiemy w razie pytań, ale każdy uczestnik musi aplikować o wydanie wizy samodzielnie.

Czy organizujecie transport z lotniska?

Tylko dla grup. Jeżeli zbierze się grupa uczestników podróżujących w tym samym czasie, wynajmiemy busa, który odbierze Was z lotniska (za dodatkową opłatą). Każdy uczestnik uzyska również instrukcje, jak dojechać z lotniska do Klasztoru samodzielnie.

Czy wymagane jest szczepienie?

Nie jest wymagane żadne szczepienie by wjechać na teren Chin. Jeżeli utrzyma się obecna polityka, wymagany będzie test PCR na koronawirusa wykonany nie dłużej niż 48 godzin przed przekroczeniem granicy.

Czy dzieci mogą wziąć udział w obozie?

Tak! Obóz przeznaczony jest również dla dzieci w wieku od 8. lat. Zaznaczamy, że dzieci również będą brały udział we wszystkich klasztornych aktywnościach, a opłata za uczestnictwo w obozie obowiązuje taka sama, jak w przypadku osoby dorosłej.

Jaki jest koszt wizy?

W zależności od rodzaju wizy, na jaką aplikujemy. Pomiędzy 260 a 445zł (ceny wg. cennika dostępnego online - aby uzyskać dokładną informację, skontaktuj się z ambasadą ChRL).

Jaką wizę potrzebuję by wziąć udział w obozie?

Najprawdopodobniej wizę turystyczną L, jeżeli jednak nie będzie jeszcze dostępna, wtedy wiza studencka krótkoterminowa X2. Informacje na temat wizy podamy w maju - tak, żeby każdy uczestnik miał czas spokojnie ją uzyskać.

Kiedy aplikować o wydanie wizy?

Wizy L i X2 są ważne do 3 miesięcy od czasu wydania. Najlepiej więc aplikować w czerwcu. Dzięki temu masz wystarczającą ilość czasu, gdyby wiza nie została przyznana, jak również mieścisz się w 3 miesiącach na wjazd od momentu wydania.

Czy ubezpieczenie jest wymagane?

Klasztor nie wymaga by uczestnik obozu (programu) posiadał ubezpieczenie. Na wszelki wypadek warto jednak zadbać przynajmniej o minimalne ubezpieczenie podróżne .

Czy w Chinach jest bezpiecznie?

Tak.

Jak przygotować się do wyjazdu?

Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w jednym z wpisów na naszym blogu: Jak zorganizować wyjazd do Chin? (https://shaolintemple.pl/wyjazd-do-chin/)

Obóz Shaolin krok po kroku
Formularz zgłoszeniowy

Zgłoszenia przyjmujemy do 31.05.2023 lub do wyczerpania miejsc.

Opłata rejestracyjna

Link do opłaty rejestracyjnej otrzymasz w mailu potwierdzającym.

Dokumenty wizowe

Wymagane dokumenty prześlemy po zamknięciu zgłoszeń.

Bilety lotnicze

Bilety najlepiej zakupić po otrzymaniu dokumentów od Klasztoru.

Aplikacja wizowa

Aplikujemy na wizę L lub X2, informacje otrzymasz po zamknięciu zgłoszeń.

Wylot do Chin

Lecimy na lotnisko w Chengdu (CTU lub TFU)

Jeżeli masz pytania, zadaj je poprzez formularz kontaktowy.

Do rozpoczęcia obozu:
Zapisy

Oferujemy dwa warianty Obozu Shaolin, Chiny 2023:

Obóz Shaolin, Chiny 2023

Pobyt w dniach 2.08 – 18.08.2023

Obóz dla Polskiej grupy odbędzie się w dniach 2.08 – 18.08.2023. Dla chętnych istnieje możliwość wzięcia udziału we wspólnym zwiedzaniu w dniach 19.08 – 24.08.2023. 

Wspólne zwiedzanie potwierdzimy, kiedy zbierze się minimalna liczba uczestników takiej wycieczki. 

*Zwiedzanie nie jest wliczone w cenę obozu. Orientacyjny koszt zwiedzania podamy, kiedy zbierze się grupa.

O udziale w obozie decyduje kolejność zgłoszeń i wniesienie opłaty rejestracyjnej (200 USD, która jest bezzwrotna). Pozostałą część opłaty należy uiścić w gotówce w dniu przybycia do klasztoru.

Miesięczny pobyt w Klasztorze

Cały miesiąc treningowy (2.08 – 2.09.2023)

Jest możliwość zapisania się na cały miesiąc treningowy, co oznaczać będzie, że zostaniesz w Klasztorze po wyjeździe Polskiej grupy.

Jeżeli wybierzesz tą opcję pozostały czas spędzisz wśród grupy studentów Klasztoru Shaolin Yunnan wg. z góry założonego programu: https://shaolintemple.com/shaolin-warrior-program/

Cena za miesięczny pobyt w klasztorze wynosi: 1190 USD.

O udziale w obozie decyduje kolejność zgłoszeń i wniesienie opłaty rejestracyjnej (200 USD, która jest bezzwrotna). Pozostałą część opłaty należy uiścić w gotówce w dniu przybycia do klasztoru.

Zapisy trwają do 31.05.2023 lub do wyczerpania miejsc.

Scroll to Top