fbpx

Klasztor Shaolin Polska

MISTRZOWIE

Mistrzowie Klasztoru Shaolin Polska

MISTRZOWIE SHAOLIN TEMPLE POLAND

Shifu Shi Yanbei

Shaolin Temple Poland znajduje się pod duchowym przewodnictwem Czcigodnego Opata, Wielkiego Mistrza Shi Yanbei

Mistrz Shi Yanbei jest Mnichem Shaolin 34. Generacji, uczniem Czcigodnego Opata Świątyni Shaolin Henan, Wielkiego Mistrza Shi Yongxin. Mistrz Yanbei przewodniczy wszystkim ceremoniom w Świątyni Shaolin Yunnan.

WYRÓŻNIENIA

  • 19921995: Mistrz Chin w kategorii Sanda
  • 20052008: Szef Departamentu Medycznego Klasztoru Shaolin Henan
  • 2008: Oficjalnie mianowany Opatem Klasztoru Shaolin Yunnan
  • 2016: Honorowy Prezes Międzynarodowej Federacji Meihua Quan
  • 2018: Konsultant Stowarzyszenia Shaolin Wushu Henan
  • 2019: Honorowy Prezydent Międzynarodowej Federacji Shaolin Wushu

Shifu Shi Yanjun (释延俊)

Shifu Shi Yanjun jest Mistrzem Shaolin 34. Generacji oraz Mistrzem Meihuaquan 17. Generacji. 

STOPNIE I CERTYFIKATY:

Chińskie Stowarzyszenie Wushu, Chiny: Stopień 7. Duanwei, Certyfikat trenerski 1. klasy

Chińskie Stowarzyszenie Shaolin Wushu, Chiny: Stopień 8. Duanwei

Generalna Administracja Sportu, Chiny: Certyfikat sędziowski 1. klasy

Klasztor Shaolin, Henan, Chiny: Certyfikat Mnicha Shaolin, Certyfikat Buddyjski

Chińskie Stowarzyszenie Meihuaquan: Certyfikat trenerski 1. klasy

Uniwersytet Xingtai, Chiny: Certyfikat trenerski

O Shifu

Shifu Shi Yanjun rozpoczął swoją przygodę ze sztukami walki w wieku 5. lat, w wieku 11. lat trafił do Klasztoru Shaolin w prowincji Henan, gdzie po siedmiu latach został uznany za Mistrza (w wieku lat 18.). Jest adeptem opata klaszotru Shifu Shi Yongxin, a w sztuce wojennej (Wushu/Kung Fu) szkolił się głównie u Mistrza Shi Dejun (Wojownika Shaolin 31. generacji). Stylu Meihua Quan uczył się bezpośrednio w 'wiosce Meihua’ w prowincji Henan pod przewodnictwem Wielkiego Mistrza, Shifu Han Baiguang. Po 10 latach opuścił klasztor Shaolin by podróżować i nauczać w Chinach jak i za granicą (Europa/Ameryka pd. i płn.). W międzyczasie został mistrzem Chin w konkurencji Sanda. Po okresie dziesięciu lat spędzonych poza klasztorem, Shifu powrócił do najbliższej okolicy klasztoru, gdzie z ramienia Klasztoru Shaolin prowadził Songshan Shaolin Wushu Academy (szkołę Shaolin Wushu), która miała na celu nauczanie ludzi pochodzenia nie-chińskiego. Po niespełna dziesięciu latach od oficjalnego przejęcia przez Klasztor Shaolin, kompleksu świątyń w mieście Kunming (prow. Yunnan) Shifu Yanjun została powierzona rola Głównego Mistrza Mnichów Wojowników w Klasztorze Shaolin Yunnan. Miejsce to powstało z myślą o zapewnieniu ludziom z zagranicy pełnego doświadczenia związanego z życiem wewnątrz aktywnie działającej świątyni Shaolin. Tylko klasztor Shaolin Yunnan oferuje tego typu doświadczenie dla zagranicznych studentów Shaolin. W chwili obecnej, przez utrudnienia spowodowane pandemią i zamkniętymi granicami Shifu Shi Yanjun prowadzi jedyną oficjalną platformę edukacyjną Shaolin online. Na dole strony możesz zobaczyć krótki dokument zrealizowany przez jednego ze studentów Shongshan Shaolin Wushu Academy.

Shifu Shi Hengyi (释恒毅)

Shifu Shi Hengyi jest Mnichem-Wojownikiem Shaolin 35. generacji oraz Adeptem Meihua Quan 18. generacji. Bezpośrednim uczniem Shifu Shi Yanjun.

STOPNIE I CERTYFIKATY:

Chińskie Stowarzyszenie Wushu, Chiny: Stopień 5. Duanwei, Certyfikat trenerski 1. klasy

Generalna Administracja Sportu, Chiny: Certyfikat sędziowski 1. klasy

Klasztor Shaolin, Yunnan, Chiny: Certyfikat trenerski, Certyfikat Adepta Shaolin

Międzynarodowa Federacja Shaolin Wushu, Chiny: Stopień 3. Duanwei

Międzynarodowa Federacja Meihuaquan, USA: Certyfikat trenerski, Stopień 3. Duanwei, Prezydent Federacji w Polsce

O Shifu

Shifu Shi Hengyi (Łukasz Duszak) rozpoczął trening Chińskich sztuk walki w 2009 roku. Będąc w Polsce ciężko było znaleźć odpowiedni klub Kung Fu/Wushu. Po długich poszukiwaniach i splocie okoliczności wyjechał do Włoch, gdzie trenował styl Hoy Lay Fut pod okiem Shifu Gianni de Nittis. Zawsze jednak jego marzeniem był trening Shaolin Kung Fu i kiedy po przeprowadzce do Irlandii udało mu się znaleźć Adepta Shaolin, Shifu Shi Yanxin – postanowił rozpocząć trening swojego wymarzonego stylu. W 2019 roku odbył podróż do Chin w celu doskonalenia technik Shaolin, ponieważ jego marzeniem również było doświadczenie monastycznego stylu życia, wybrał pobyt w Klasztorze Shaolin Yunnan. Trening w Klasztorze Shaolin trwał rok, a Łukasz wrócił do kraju z powodu pandemii. W międzyczasie został adeptem mistrza Yanjun i nadano mu imię Dharmy: Shi Hengyi. Obecnie prowadzi Klasztor Shaolin Polska, a nadzór nad nim sprawuje Shifu Shi Yanjun z którym ma codzienny kontakt. Łukasz jest również jednym z instruktorów Shaolin online. Na dole krótki film o pobycie Łukasza w Shaolin.

Scroll to Top